Blogger tarafından desteklenmektedir.

18 Temmuz 2011 Pazartesi

Bohçalama metodu ile temel izolasyonu

5
Tarih: 15:24

Bohçalama İzolasyon

Bohçalama metodu, bina temelinin bir membran , pvc membran v.b örtü ile çepeçevre sarılmasıdır. Bu yöntemde önce yalıtım tabakası hazırlanır ve bu ”bohça”nın içine temel oturtulur. Öncelikle bitümlü membran tabakasının üzerine serileceği sağlam zemin hazırlanmalıdır. Bu zemin düzgün yüzeyli bir grobeton katmanıdır. Bu katmanın üzerine en az iki kat 3 veya 4 mm kalınlığında polyester keçe taşıyıcılı membran veya pvc membran yapıştırılır. Bohçalama uygulamalarında membran altına astar uygulanmaz.

Yazının Devamını Okuyun...

8 Temmuz 2011 Cuma

Isı yalıtımı ne zaman yapılmalıdır?

3
Tarih: 03:57

Isı Yalıtımı

+5c  ile + 30c arasında ısı sıcaklığında her zaman yapılabilir,  tabiki bunda hava koşullarıda önemli, ülkemiz -5c ide görüyor + 40c görüyor. Dolayısıyla mevsimsel olarak ilkbahar, yaz, sonbahar aylarında her zaman ısı yalıtımı yapılabilir. Yağışlı havalarda iş güvenliği açısından yapılmaması öngörülür, aynı zamanda yağışlı havalarda yağan yağmur uyguladığımız malzemenin muhteviyatı ile oynayacağı, zarar vereceği için yapılmaması öngörülür. 

Yazının Devamını Okuyun...

Mantolama ne kadar ısı tasarrufu sağlar?

0
Tarih: 03:17
Yakıt tasarrufundan bahsederken önce kullanılacak malzemenin kalitesi, kullanılacak olan malzemenin bir paket sistem olması ve bu paket sistemde o üretici firmanın birinci sınıf yalıtım malzemesi olması önemli. Bu aşamadan sonra ikinci olarak dikkat etmemiz gereken muhakkak kullanılacak olan malzemenin kalınlığı, çünkü kullanacağımız kalınlık ne kadar artarsa elde edeceğimiz ısı tasarrufuda bu ölçüde artacakdır. 

Yazının Devamını Okuyun...

Apartman yönetimi mantolama kararını nasıl alır?

2
Tarih: 03:01
Apartman yönetimleri mantolama uygulaması yapmadan önce bir karar almaları gerekir, bu kararla ilgili toplantı öncesinde ilk önce fiyat araştırması yapılmalı, bunlar daire sakinlerine bildirilmeli. Bu yapılan değerlendirme neticesinde mantolama dışında yapılacak ek işler varsa bunlar karara bağlanmalı ve daha sonradan bununla ilgili olarak yönetim yetkilendirilmeli. 

Yazının Devamını Okuyun...

1 Temmuz 2011 Cuma

Bodrum Yalıtımı Yaparken Dikkat!

0
Tarih: 10:47
Bodrum su yalıtım sistemleri nasıl çalışır? Bu soruyu cevaplamak için, geleneksel bodrum su yalıtım sistemlerini incelemek gerekiyor öncelikle. Bir bodrum nasıl inşa edildiğini düşünürseniz, bu oturtulmuş olan evin ilk tasarlanması temelden başlamakta
- Yere büyük bir delik açılır
- alt betonu serilir
- bodrum duvarları inşa edilmiştir 
- evin geri kalanı inşa edilmişdir.

Yazının Devamını Okuyun...
 

<<< 2010-2011 | Irmak İzolasyon | Isı Yalıtımı | Yalıtım | Mantolama izmir | Çatı Yapımı | Ses İzolasyonu | Çatı Tamiratı | Temel İzolasyonu | Teras İzolasyonu | Çatı Kaplama | Su Yalıtım SU İZOLASYONUNDA EN SON TEKNOLOJİ İLE PROFESYONEL UYGULAMALAR >>>